| poleć stronę znajomemu
ferie zimowe, mazury, sylwester

  


HIT SEZONU! Imprezy z psimi zaprzęgami.

Adres:Suwalszczyzna, Mazury, Podlasie
FORMULARZ KONTAKTOWY   
Data od:
Data do:
Liczba osób:
Uwagi:
E-mail:
Telefon:
Osoba kontaktowa:
Wyślij
 Paintball-organizacja imprez na własnym poligonie lub dowolny innym terenie, nowoczesny sprzęt kompleksowa obsługa imprez
Pobyty sylwestrowe, wczasy i ferie zimowe na Litwie. Oferty na każda kieszeń


powiększpowiększpowiększpowiększpowiększpowiększpowiększpowiększpowiększpowiększpowiększ
Propozycja dla prawdziwych poszukiwaczy przygód

W przeszłości użycie psich zaprzęgów było najlepiej sprawdzającym się sposobem przewozu ludzi i wyposażenia na trasach syberyjskich, alaskańskich, arktycznych i antarktycznych ze względu na znaczną odporność psów na surowe warunki klimatyczne oraz stosunkowo niezbyt wielkie ich wymagania, połączone ze zdyscyplinowaniem tych zwierząt. Obecnie jazda psim zaprzęgiem i kursy maszerskie to doskonała rozrywka na każdą porę roku.
Oprócz niezapomnianych wrażeń z jazdy psim zaprzęgiem, proponujemy również udział w autorskich programach rekreacyjnych, sportowych, team building etc. Wszystkie scenariusze to nie „cepeliada”, a profesjonalnie przygotowane oferty oparte na kulturach tubylczych. Uczestnicy aktywnie i w oryginalny sposób spędzają czas, pozostają długo w ich pamięci.

Naszą specjalnością w okresie zimowym są:
- program eskimoski,
- psy zaprzęgowe,
- mini kursy maszerskie,
- kursy maszerskie,
- festyn eskimoski

Przewodnikiem podróżników jest Dariusz Morsztyn niegdyś organizator prestiżowych wyścigów psich zaprzęgów na Mazurach, założyciel i Wódz Naczelny Stowarzyszenia Harcerski Ruch Ochrony Środowiska im. św. Franciszka z Asyżu, z wykształcenia nauczyciel WF- specjalista od edukacji ekologicznej, mors, indianista, biegacz długodystansowy, autor kilku publikacji dla nauczycieli, bohater kilku filmów i wielu reportaży, laureat nagród i wyróżnień – m.in. za zasługi dla rozwoju turystyki.

Lokalizacja

Organizacja przejażdżki psim zaprzęgiem jest możliwa w każdym miejscu północno-wschodniej Polski. Pobyt w Republice Ścibiorskiej to dodatkowe atrakcje w MUZEUM KULTURY INDIAŃSKIEJ I ESKIMOSKIEJ:
galeria fotograficzna, wioska indiańska (tylko okres letni), chata maszera, czarna bania, stary dom z czarną izbą, plac zabaw dla dzieci; „zielona klasa w ruinach”, tradycyjne studnie z wodą pitną, największa w regionie hodowla psów zaprzęgowych (około 40 psów), hodowla koników polskich, stara pasieka pszczół, 200-letni, drewniany dom właścicieli wyposażony w oryginalne stare meble i sprzęty będące zapisem jego historii, rodzinne schronisko dla zwierząt. Na miejscu można zakupić pamiątki.

Przejażdżki psim zaprzęgiem

Jesień – zima – wiosna.
Jazda jako pasażer psim zaprzęgiem (liczba psów od 4 do 14) na dystansie od 1 km do 50 km. Ceny netto (uzależnione od liczby psów i dystansu) od 30 zł/osoba.

Przejażdżka psim zaprzęgiem to rewelacyjna oferta turystyczna i rekreacyjna. Nieporównywalna z niczym, bardzo emocjonująca atrakcja dla każdego. Zajęcia mogą odbyć się bez względu na pogodę (także bez śniegu), w dowolnym miejscu - na saniach lub wózkach (najlepszy europejski sprzęt do jazdy w dowolnych warunkach; wiele par sanek; wózki trzykołowe i czterokołowe; kilkanaście sanek fińskich, sanie eskimoskie).


Nauka jazdy psim zaprzęgiem

Jesień – zima – wiosna.
Jako kursy maszerskie (minimum 4 osoby, trwają 5-7 dni, lub jako zajęcia jednodniowe).
Ceny netto 90 zł/osoba/dzień.

Mini kurs maszerski

Optymalna liczba osób – 40 (dla większych grup należy rozszerzyć program i zwiększyć liczbę psów do 25 lub 35 albo połączyć program z eskimoskim).

Scenografia: psy zaprzęgowe, sanie długodystansowe wyprawowe (produkcji włoskiej lub francuskiej) przygotowane do wyprawy (kotwice, worek), sanie średniodystansowe (1-2 sztuki) z wyposażeniem, sanie sprinterskie z wyposażeniem, do 10 sań fińskich, sprzęt do canicrossu dla 20 osób. W razie warunków bezśniegowych - sprzęt do jazdy (wózki 3 i 4 kołowe – m.in. doskonałej produkcji włoskiej).

Zajęcia odbywają się w kilku- lub kilkunastoosobowych zespołach. Uczestnicy oswajają się z psami, wyprowadzają je, uczą się wkładać im szelki, uczą się komend i zasad współpracy z psami. W fazie finałowej są przewożeni zaprzęgiem, najlepsi z nich sami kierują psami.

Ceny netto (+VAT 22%) dla grup do 40 osób

Opcja ok. 14 psów – 2800 zł
powyżej 40 osób opłaty dodatkowe - 25 zł/osobę
plus transport (1,2 zł/km)

Opcja ok. 24 psów – 4100zł
powyżej 40 osób opłaty dodatkowe - 25 zł/osobę
plus transport (2,4 zł/km)

Opcja ok. 34 psów – 6000 zł.
powyżej 40 osób opłaty dodatkowe - 25 zł/osobę
plus transport (3,6 zł/km)

Kąpiel parowa w czarnej bani

Cały rok. Maksymalnie 15 osób. Cena netto 90 złotych.
Kąpiel (baniowanie) w klasycznej, starej czarnej bani (saunie). Jest to najbardziej archaiczna forma sauny i rosyjskiej bani.

Program eskimoski

Specjalny, jedyny w Europie program rekreacyjny oparty na kulturze eskimoskiej, gdzie jazda zaprzęgiem może być jego częścią. Program idealny do działań rekreacyjnych, integracyjnych, festynowych.

Doskonały program na zimę, ale nie tylko!!! Bardzo atrakcyjna,aktywna zabawa w eskimoskim stylu wśród eskimoskiej scenerii. Terminy od października do maja. TAKŻE BEZ ŚNIEGU.

Indiański program rekreacyjny - atrakcyjny program dla każdego. Wspaniała kultura Indian Ameryki Północnej przekazana w doskonale aktywizującej formie: obrzędy, zabawy i gry zręcznościowe, tipi, bębny, barwne stroje i scenografia.

Program rekreacyjny „Stara wieś” - w dzisiejszym „wirtualnym” świecie wszyscy odeszliśmy bardzo daleko od naszych korzeni. Zanikła prawdziwa kultura wsi. Są jednak w Polsce jeszcze miejsca gdzie życie płynie jakby czas zatrzymał się w miejscu. Niemal wszyscy mamy jeszcze w drugim trzecim pokoleniu doświadczenia rodzinne związane z naszą rodzimą kulturą. Oderwanie się od miasta, luksusu, pracy i powrót do korzeni i prostoty jest nam wszystkim potrzebny. Przenosimy się do wiejskiej scenerii, ubieramy się w proste, wiejskie stroje i przez parę godzin „na żywo”, w niekłamany sposób zajmujemy się tym, co na co dzień robili nasi dziadowie.

Inne

Istnieje możliwość przygotowywani nietypowych, oryginalnych, autorskich programów dla konferencji i spotkań firm. Użyczanie scenografii (np. indiańskiej czy eskimoskiej, traperskiej) i psów zaprzęgowych (np.w roli wilków) do kręcenia filmów i reklam.

Warunki płatności

Rezerwacja jest przyjęta po wpłacie 20% należności. Pozostała kwota płatna gotówką po programie NIE GWARANTUJEMY MOŻLIWOŚCI REALIZOWANIA PROGRAMU BEZ WCZEŚNIEJSZEJ REZERWACJI.
UWAGA: Wszystkie podane wyżej kwoty są kwotami netto.

Na narty na Suwalszczyznę!

Jedną z największych atrakcji zimowych na Suwalszczyźnie jest Centrum Sportów Zimowych - Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji "Szelment" malowniczo położony u podnóża góry Jesionowej (252m n.p.m.), nad jeziorem Szelment Wielki. Kompleks narciarski, znajduje się 15 km na północ od Suwałk (okolice Jeleniewa), dysponuje parkiem dla snowboardzistów oraz sześcioma trasami zjazdowymi o różnej długości i stopniu trudności. Stoki są oświetlone i w przypadku braku śniegu - sztucznie naśnieżane. W ośrodku wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, resturacja i mini-hotel. Aktualne warunki narciarskie oraz informacje o imprezach w Szelmencie dostępne są on-line na stronie: www.szelment.suwalszczyzna.net
dodaj obiekt   |   reklama   |   o serwisie   |   pomoc   |   kontakt
Copyright © 2003 Zimowy Serwis Turystyczny Wszelkie prawa zastrzeżone
ul.Kosciuszki 112 c lok.4, 16-400 Suwałki; tel:87 730 5991
e -mail: rezerwacje@suwalszczyzna.net